Ta opcja służy do szybkiej aktualizacji stanów magazynowych w bazie EasyUploader na podstawie stanów magazynowych w bazie aplikacji.

 

 

Aplikacja w tym wypadku nie pobiera pliku hurtowni, aby przed aktualizacją w bazie EasyUploader uaktualnić stany magazynowe w bazie aplikacji, jak to ma miejsce w automacie.

 

Może okazać się bardzo przydatne, gdy z jakiegoś powodu chcesz szybko zaktualizować ceny w bazie EasyUploader’a, aby automatycznie zaktualizował na allegro te aukcje, w których zaszła zmiana (po uaktywnieniu w nim takiej opcji w ustawieniach).

 

 

 

 

 

Aby przejść do konfiguracji szablonów parametrów allegro:

  • Kliknij na stronie głównej „Hurtownie” i wybierz „Zaktualizuj stany magazynowe”.

 

Konfiguracja:

  • Ilość produktów na stronę: Maksymalnie 1000, optymalnie 200, jeżeli będą jakieś problemy w danej hurtowni z wyższymi ustawieniami niż optymalne i wystąpi błąd.

  • Limit, od którego pojawi się komunikat o zmianach w bazie EU: Safecheck, czyli zabezpieczenie przed ustawieniem we wszystkich aukcjach stanu 0 w przypadku błędów hurtowni, czy błędu pobranego pliku hurtowni. W przypadku braku uzupełnienia, wysokość limitu pobierana jest z ustawień hurtowni.

 

Dla bezpieczeństwa warto ustawić limit safecheck przynajmniej jaki 70% liczby produktów danej hurtowni, czyli np. 7000 na 10000, albo jeszcze niższy. Gdy serwer hurtowni błędnie wygeneruje plik produktowy, wówczas aplikacja bez tego zabezpieczenia ustawiłaby w bazie EasyUploader we wszystkich, lub część aukcji stan magazynowy 0, dlatego to takie ważne, ponieważ takie sytuacje w hurtowniach się zdarzają z różnych powodów i to jest normalne.

 

 

Nie zaleca się korzystania z ręcznego wywołania aktualizacji stanów magazynowych wraz z działającymi w tym samym czasie automatami pracującymi na wybranej hurtowni.

 

 

 

 

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH PORADNIKÓW

MARKOWE Sp. z o.o. © 2023 Wszelkie nazwy oraz znaki towarowe firm trzecich zostały użyte tylko i wyłącznie w celach informacyjnych.