W tej sekcji znajdują się pobrane kategorie hurtowni, które należy powiązać z kategoriami allegro, lub wykluczać wybrane kategorie ze sprzedaży, ustawiać szablon parametrów allegro do automatycznego uzupełniania ich wartości, lub indywidualnie konfigurować parametry allegro do poszczególnych kategorii hurtowni powiązanych z kategorią allegro.

Aby przejść do konfiguracji kategorii produktów hurtowni:

 • Kliknij na stronie głównej „Hurtownie” i wybierz „Kategoria produktów”.

Pierwsze czynności do zrobienia:

 • W pierwszej kolejności należy przypisać kategorię allegro do poszczególnych kategorii hurtowni.

 • Jeżeli któraś z kategorii nam nie nie odpowiada, wybieramy „Deaktywuj kategorię”.

 • Jeżeli chcemy indywidualnie ustawić parametry allegro do jakiejś kategorii hurtowni, wybieramy „Zarządzaj parametrami”.

 • Szablon parametrów allegro będzie dostępny dopiero po jego utworzeniu, dlatego jeżeli wolisz zautomatyzować konfigurację parametrów allegro, zamiast robić to indywidualnie do każdej kategorii hurtowni, to po powiązaniu wszystkich kategorii trzeba będzie utworzyć szablon parametrów allegro, a dopiero po jego utworzeniu powiązać kategorię hurtowni z szablonem.

Kilka słów o szablonach parametrów allegro:

 • Parametry allegro we wielu kategoriach powtarzają się, dlatego zamiast wykonywać tą samą konfigurację we wszystkich kategoriach allegro z osobna, można jednorazowo skonfigurować szablon parametrów allegro, dzięki czemu wszystkie kategorie, do których był wybrany uzupełnią się automatycznie.

 • Jedynym minusem jest to, że allegro w różnych swoich kategoriach mimo tego samego parametru, czyli parametru o tej samej nazwie i ID może różnić się niektórymi wartościami.

 • Takie niezgodności w jakimś stopniu poprawia dodatkowa funkcja aplikacji jak pobieranie wartości z parametru hurtowni i wstawianie ich do parametru allegro, który poza wyborem z listy posiada możliwość wpisania swojej wartości tekstowej.

 • Aplikacja wraz z EasyUploader jest na to przygotowana, lecz nie wszystkie parametry allegro posiadają jeszcze taką możliwość.

 • Mimo wszystko automatyzacja, wygoda i oszczędność czasu przeważają nad czasochłonną konfiguracją każdej kategorii z osobna, więc ewentualne błędy dotyczące parametrów zwrócone przez allegro podczas wystawiania aukcji można szybko i wygodnie poprawić hurtową edycją programu EasyUploader – Hurtowa edycja / Parametry.

 • Można oczywiście również część kategorii powiązać z szablonem, a część skonfigurować indywidualnie.

 • Można również wszystkie powiązać z szablonem, a część parametrów zablokować przed aktualizacją przez szablon.

Warto mieć na uwadze to, że allegro co jakiś czas wprowadza zmiany w wartościach swoich parametrów, oraz dodaje nowe parametry. W tej sytuacji lepiej zaktualizować te zmiany jednym szablonem w wybranych kategoriach hurtowni, niż tracić bardzo dużo czasu na poprawianie każdej kategorii hurtowni z osobna, gdy zajdą jakieś zmiany na allegro.

W związku z tym, że konfiguracja szablonu parametrów allegro i indywidualna poszczególnej kategorii hurtowni jest taka sama, informacje na ten temat będą umieszczone w kolejnym poradniku odnośnie szablonu parametrów allegro.

WAŻNE:

 • Podczas generowania nowych produktów do bazy aplikacji, mogą powstać tez nowe kategorie hurtowni. Wówczas należy powiązać je z kategoriami allegro i wybrać szablon.

 • Najlepiej jest to sprawdzać zawsze przed generowaniem nowego pliku CSV, inaczej do niepowiązanych kategorii nie wygenerują się kategorie i parametry.

 
 
 

PRZEJDŹ DO POZOSTAŁYCH PORADNIKÓW

MARKOWE Sp. z o.o. © 2023 Wszelkie nazwy oraz znaki towarowe firm trzecich zostały użyte tylko i wyłącznie w celach informacyjnych.