Aby przejść do konfiguracji schematu tytułów aukcji:
Kliknij na stronie głównej „Hurtownie” i wybierz „Schemat tytułów”.
Następnie kliknij w ikonkę „Dodaj nowy tytuł”.
Nadaj nazwę schematowi wpisując ją w pole „Nazwa tytułu”.
Pozostałe ustawienia:
Skróć tytuł:
Nie skracaj
Skróć do docelowej ilości znaków usuwając znaki od początku tytułu
Skróć do docelowej ilości znaków usuwając znaki od końca tytułu
Skróć do docelowej ilości znaków usuwając znaki z wybranych pól
Docelowa ilość znaków w tytule: powinna wynosić maksymalnie 50 znaków dla allegro.
Aby stworzyć tytuł:
korzystamy z pobranych z pliku hurtowni wartości parametrów,
również możemy dodać swój stały tekst.
Do każdego łączonego parametru dodawana jest spacja, a nadmierne spacje są usuwane, po czym 1 spacja liczona jest jako 1 znak.
Konfiguracja dodawanego parametru:
Nazwa pola – Wybór parametru z którego ma być pobierana wartość.
Ile słów ma być pobranych z pola? – Liczba słów do pobrania z parametru oddzielonych spacją, np. przy ustawieniu „2” wartość z parametru „Piłka siatkowa plażowa” do budowania tytułu weźmie udział „Piłka plażowa”
Jaki tekst ma znajdować się przed polem? – Dowolny tekst lub symbol, gdy chcesz coś wyróżnić w tytule.
Jaki tekst ma znajdować się za polem? – Dowolny tekst lub symbol, gdy chcesz coś wyróżnić w tytule.
Zamień treść na:
Domyślne – Nic nie zmienia
Wszystko wielkimi literami – WSZYSTKO WIELKIMI LITERAMI.
Wszystko małymi literami – wszystko małymi literami.
Nazwy własne – Nazwy Własne.
OBJAŚNIENIE „Skracaj tytuł pobierając znaki z tego pola” i priorytet pola:
(checkbox) Skracaj tytuł pobierając znaki z tego pola.
Priorytet pola.
Ta funkcja służy do skracania tytułów aukcji na zasadzie pobierania znaków z pól wybranych parametrów, jeżeli wcześnie było ustawione „Skróć tytuł / 4) Skróć do docelowej ilości znaków usuwając znaki z wybranych pól”.
Można ustawić dowolny parametr, aby z niego pobierało znaki, aż do osiągnięcia maksymalnych znaków wpisanych w ustawienia np. do 50.
Priorytet służy do tego, aby pokazać systemowi od którego parametru ma rozpocząć skracanie znaków, a gdy się w nim wyczerpią, wówczas rozpoczyna pobieranie znaków od kolejnego priorytetu.
Dobrą praktyką jest, ale też, żeby ładnie wyglądało, w tytule aukcji mogą znajdować się słowa kluczowe, które kupujący częściej wpisuje w wyszukiwarkę np. szukając obuwia wpisze „Buty”, pewnie doda „Damskie”, może jeszcze nazwę producenta i rozmiar. W naszej ocenie skracania i priorytetów powinno używać się do parametrów mniej ważnych, ponieważ gdy wyszukiwarka odszuka produkt po słowach kluczowych, wówczas kupujący spojrzy na zdjęcie, a gdy zdjęcie się spodoba, to przejdzie do aukcji, w której podaje się bardziej szczegółowe informacje o produkcie, np. mocno rozbudowaną nazwę producenta i inne parametry.
Oczywiście zupełnie inne kategorie produktów mogą mieć całkowicie inne wymagania, a stworzone ustawienia budowania tytułu powinny sprostać ich oczekiwaniom.
Dodatkowe informacje:
Do budowania tytułów pobierane są wartości w postaci przesłownikowanej.
Jeżeli do danego parametru nie używasz słownika, wówczas pobiorą się wartości podstawowe.
Niektóre symbole są traktowane dla systemu allegro jako kilka znaków np. &, który aplikacja wykryje jako 1 znak, ale system allegro jako 5 znaków, lub znak: ” jako 6 znaków. Zalecane jest unikanie tych symboli do budowania tytułu, a jeżeli występuje w parametrze użytym do budowania tytułu, warto je przesłownikować np. ” na ’, lub usunąć.
Jeżeli używasz wielu kont allegro, zachęcam do zastanowienia się, czy nie warto odróżnić je tytułami, testując tym samym, jakie słowa kluczowe sprawiają, że kupujący szybciej odszuka naszą aukcję, a może jeszcze inne powody skłonią Cię do tego.
Można tworzyć dowolną liczbę schematów, następnie wszystkie tytuły razem wygenerować do pliku CSV z produktami do EasyUploader jako osobne kolumny, po czym CALC’em podzielić plik na mniejsze z samym KOD i TYTUŁ na cele hurtowej edycji podmiany tytułu aukcji.
Można też ustawić dowolną liczbę schematów generowania pliku CSV, dzięki czemu generować osobne pliki z samymi tytułami, przez co nie trzeba będzie dzielić ich CALC’em, jeżeli to będzie wygodniejsza forma.
Informacje o ustawieniu schematów generowania pliku CSV będą opisane w osobnym poradnik.
SM-MK Mirosław Michalak, Katarzyna Sobiczewska s.c. © 2022 Wszelkie nazwy oraz znaki towarowe firm trzecich zostały użyte tylko i wyłącznie w celach informacyjnych